Hakkımda

 

İlk, orta ve lise eğitimimi Isparta’da tamamladıktan sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp eğitimi aldım. Mecburi hizmetimi Tokat da tamamladıktan sonra Fırat Üniversitesi Üroloji Anabilim Dalında Üroloji İhtisası yaptım. 

2003-2006 yılları arasında kamuda, 2006-2016 yılları arsında da çeşitli özel sektör kuruluşlarında Üroloji Uzmanı ve Yönetici pozisyonlarında çalıştıktan sonra 2016 yılından itibaren kendi özel kliniğimde hastalarıma hizmet sunmaktayım. 

Türk Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği, Türk Endo Üroloji Derneği, Ürolojik Cerrahi Derneklerine üyeliklerim bulunmaktadır. Bursa Tabip odasına kayıtlı olarak hizmet sunmaktayım. 

2018 yılında gelen yoğun istekler doğrultusunda, bilgi, tecrübe ve araştırmalarımın  meyvesi olarak; ‘’ Çocuğunuzu Kız mı istersiniz? Erkek mi? ‘’ isimli bir kitap yazdım. 

Yaklaşık 10 yıldır Tamamlayıcı tıp ve Fitoterapi konularında araştırma ve çalışmalarım bulunmaktadır. İstanbul Yeditepe Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültelerinin ilgili bölümleri ile istişare halinde çeşitli endikasyonlarda Herbal Chemical Formüller üzerinde çalışmalarım bulunmaktadır. 

© Copyright 2020 OP. DR. YILMAZ SALATAN